Mitsubishi Outlander tähistab sel aastal juba 16. sünnipäeva!

Kas teadsid, et kõige esimene Outlander, mida tutvustati 2001. aastal Jaapanis, ei olnudki aga üldse Outlander, vaid kandis hoopis nime Airtrek.
Vaata, kuidas Outlander on aastatega arenenud.

2001. tutvustati Jaapanis esmakordselt uut mudelit Mitsubishi Airtrek. Airtreki nimi kirjeldas sõiduki võimet viia reisijad põnevatele seiklustele, vabana kui lind.

2003. aastal tutvustati autot Põhja-Ameerikas esimest korda tänaseks ikoonilise nime Outlander all. Vabaduse ja seiklusrikka sõidunaudingu kontseptsioon jätkus ka nimevahetuse käigus. Uus nimi sümboliseeris soovi rännata seikluste otsingul kaugetele avastamata maadele.

2006. aastal jõudis turule Outlanderite teine generatsioon ja nimi Outlander vahetas Airtreki lõplikult välja ka Jaapanis. Uuel generatsioonil oli juba tänagi tuntud elektrooniliselt juhitav nelikvedu.

2009. aastal läbis Outlanderi II põlvkond värskenduskuuri ning tuli välja uuenenud disainiga nii välisilmes kui salongi detailides.

2012. aasta Genfi autonäitusel tutvustati Outlanderite kolmandat generatsiooni, mis oli oma eelkäijast suurem, ökonoomsem ja turvalisem. Lisaks täiustatud turvavarustusele ja suuremale ökonoomsusele pakkus uus mudel Mitsubishile omast kõrgetasemelist sõidudünaamikat ja parimat jõudlust ka kõige raskemates teeoludes.

2012. aasta Priisi autonäitusel tutvustati ka Outlanderi III põlvkonna uut liiget, pistikhübriidi Outlander PHEV, mis ühendas Outlanderi sõiduvõime elektritehnoloogiaga ja oli tõeline tulevikuauto.

2014. aastal läbis III põlvkonna Outlander taas värskenduse nii välis- kui siseilmes.

2015. aastal tutvustati New Yorgi rahvusvahelisel autonäitusel nii välimuselt kui sisult uuenenud III põlvkonna Outlanderit. Uuenenud mudel sisaldas rohkem kui 100 täiustsust, milledest olulisimad olid uus välisilme stiil Dynamic Shield, luksuslikum salong, täiuslikum nelikvedu, vähendatud salongisisene müra, oma klassi kõrgeim turvalisus, veelgi suurem ökonoomsus.

2015. aastal jõudis Outlander PHEV müügile ka USAsse ning oli ühtlasi maailmas enim müüdud plug-in hübriid. Koos USAga oli Outlander PHEV müügil ligi 50 riigis.

2017. aasta Outlanderil on täienenud rikkalik põhivarustus. Instyle Navi Plus paketis LED esituled, LED esimesed udutuled, soojendusega rool, esiklaasi soojendus, Safety paketis esikokkupõrke hoiatussüsteem, distantsi jälgiv püsikiirusehoidja, sõidurajalt kõrvalekaldumise hoiatussüsteem ja kaugtulede automaatne ümberlülitus. Diiselmootoriga mudelil on lisaks roolilt lülitusega 360 kraadi monitor.

Kolm põlvkonda Outlandereid

Tagasi üles
Menüü