Eelsoojendused Webasto ja Calix

Tee enda elu mugavamaks eelsoojendusega

Calix

CALIX eelsojendussüsteem sisaldab mootorisoojendit, mis eelsoojendab mootorit, et tagada selle kerge käivitumine temperatuurist sõltumata. Eelsoojendatud mootor kulub käivitusmomendil tunduvalt vähem, kasutab märgatavalt vähem kütust ja eraldab vähem kahjulikke heitgaase. Salongisoojendi tagab mugava ja turvalise stardi sõitjatele, autosse istumise hetkeks on autosalong ühtlaselt soe, aknad jääst ja udust puhtad. Elektrooniline akulaadija hoolitseb sõiduki aku laetuse eest, laadides akut lähtuvalt välistemperatuurist ja aku laetuse tasemest, nii kaitstes akut ülelaadimise eest ning pikendades aku tööiga.

Oluline on teada, et külmkäivituseks peetakse +10˚C korral toimuvat käivitust. Viimase 5 aasta põhjal on EMHI andmetel Eestis keskmiselt üle 156 päeva aastas, millal ööpäeva keskmine temperatuur jääb alla +5˚C.

Webasto

WEBASTO eelsoojendi on püsivalt autosse paigaldatud autonoomne küttesüsteem, mis kasutab töötamiseks auto enda kütust ja autoakut. Eelsoojendi abil saab auto salongi ja mootori juba enne sõidu algust soojaks kütta. Eelsoojendatud mootor kulub käivitusmomendil vähem, kasutab vähem kütust ja eraldab vähem kahjulikke heitgaase.

Eelsoojendit saab kasutada ka sõidu ajal sõidusoojendina, kui auto mootor ei anna piisavalt soojusenergiat. Eelsoojendatud autosse istumine pakub autosõidule mugavama alguse. Kui autoklaasid on lumest ja jääst vabad ning ei ole udused, on ka auto juhtimine ohutum.

Oluline on teada, et külmkäivituseks peetakse +10℃ korral toimuvat käivitust. Viimase 5 aasta põhjal on EMHI andmetel Eestis keskmiselt üle 156 päeva aastas, millal ööpäeva keskmine temperatuur jääb alla +5℃.

Mugavus säästlikkuse arvelt – kui palju maksab eelsoojendi kasutamine?

 • Eelsoojendi orienteeruv kütuse tarbimise hind / kuus
  5,60 €
 • Auto orienteeruv kütusekulu kokkuhoid / kuus
  26,90 €
 • Kokkuhoid kuus kokku
  21,30 €
 • Eelsoojendi hind
  1670,00 €
 • Auto hind
  24 249,00 €
 • Liisingu kuumakse suurenemine (jääväärtus 0%)
  25,50 €
 • Liisingu kuumakse suurenemine (jääkväärtus 25%)
  19,00 €

Eelsoojendi kasutamise kulud on arvutatud järgmistel näidistingimustel:

 1. Webasto käivitusi 25 korda kuus, kütteaeg 20 minutit, kütuse hind 1,44 €/l
 2. läbisõit orienteeruvalt 2000 km kuus, kütuse hind 1344 €/l
 3. liisingu näidistingimused: sissemakse 15%, periood 60 kuud, aastane intressimäär 3,55 + 3 kuu Euribor